Одеський театр юного глядача ім. Юрія Олеші

Одеський театр юного глядача ім. Юрія Олеші


Одеський театр юного глядача ім. Юрія Олеші


Днем відкриття одного з найстаріших на пост-радянському просторі Одеських театрів для дітей (таким було його ім'я при народженні) стала субота, 10 травня 1930 року, коли прем'єрним показом на 14.00 був призначений спектакль «Фріц Бауер» в постановці режисера С.Мануіловіч. З пильною увагою ставлячись до класичної драматургії, театр завжди прагнув не випускати з поля зору також і кращі твори сучасних авторів. Помітними подіями театрального життя міста в різні роки ставали вистави ТЮГу «Одруження» (за М. Гоголем), «Ліс» і «Гроза» (по О. Островського), «Казка про царя Салтана» (по О. Пушкіну), «Підступність і любов »(по Ф. Шіллера),« Наталка »(по Д. Фонвізін),« Біліє парус одинокий »і« Син полку »(по В. Катаєва),« Пастка 46, ріст 2-й »(по Ю. Щекочихіну), «Пристрасті за Шекспіром (автор п'єси - В.Шулаков) і ін. в різні роки в театрі працювали видатні майстри сцени - народний артист України Юлій Божек, народний артист України Генріх Осташевський, заслужена артистка України Галина Осташевская, режисер - народний артист Росії, лауреат Державної премії РФ Володимир Пахомов та ін.

За останні роки колектив театру відзначений нагородами на Міжнародному фестивалі «Червоні вітрила», на Міжнародному фестивалі ТЮГів, на Міжнародному фестивалі мистецтв «Gloria» (Франція-Італія-Іспанія-Німеччина-Австрія-США-Ізраїль-Росія-Україна).

З літа 2017 році директором - художнім керівником театру є Оксана Бурлай-Пітерова. З осені 2017 року на майданчику Одеського ТЮГу стартували унікальні для України проекти: театральна освітня програма - Сімейний клуб для дітей молодшого шкільного віку та їхніх батьків «Ми йдемо в Театр!». Ця програма - плід спільних зусиль театру, проекту «Відкриті двері», педагогів і батьків першокласників Одеської загальноосвітньої школи №107. Заняття Сімейного клубу «Ми йдемо в Театр!» проходять раз на місяць після перегляду вистави. Обов'язкова умова програми - діти приходять в театр зі своїми батьками, дивляться виставу, а потім дорослі (нарівні з дітьми) беруть участь в інтерактивних освітніх іграх і обговорюють побачене. Театральні педагоги і актори ТЮГу присвячують учасників Сімейного клубу в таємниці створення театральних постановок, знайомлять з виконавцями головних ролей, допомагають сформувати знання про театр, театральній культурі, про театральні професії, про влаштування театру. Учасники Сімейного Клубу отримують можливість подивитися вісім кращих дитячих вистав поточного репертуару за один театральний сезон.


Заходи організатора

Вистава "Чарівна лампа Аладдіна"

23 Березня, 11:00.


Контакти

+380 (48) 722 75 63
+380 (48) 722 48 51
info@tuz.od.ua


Посилання


Адреса

Одеса
вул. Грецька, 48а