Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

«Остання свобода»: пізні етюди Миколи Глущенка

«Остання свобода»: пізні етюди Миколи Глущенка


В Одеському художньому відкривається нова виставка «Остання свобода»: пізні етюди Миколи Глущенка

 

Микола Глущенко (1901-1977) був фігурою настільки ж неоднозначною, наскільки талановитою: шлях пейзажиста і спадкоємця французьких імпресіоністів він поєднував з кар’єрою агента розвідки, радянського шпигуна з позивним «Ярема». Поміж двома світовими війнами він жив у Німеччині, Франції та Іспанії: товаришував з Матіссом і Пікассо, писав портрети письменників та митців, влаштовував виставки — і водночас викрадав таємні креслення військової техніки. У 1936 році Глущенко повернувся до СРСР, другу половину життя присвятив викладанню живопису в Київському художньому інституті (нині — НАОМА) і подорожам, з яких привозив пейзажі та ескізи.

На виставці в Одеському художньому буде представлено 31 роботу Миколи Глущенка з #OFAMcollection: графіка та живопис; натюрморти, пейзажі і ню пізнього періоду, коли художник відійшов від реалізму, а його роботи більше ніж будь-коли сповнила імпресіоністична чуттєвість.

 Де: Одеський художній музей, Софіївська, 5а
 Коли: з 25 листопада
 Вартість квитка: 100/50 грн, вхід за квитком до основної експозиції.

Звертаємо вашу увагу, що відкриття у звичному форматі не буде. 25 листопада з 11:00 вона стане доступною відвідувачам за квитками до основної експозиції.


Вік

10+


Телефон

+380 (95) 176 90 80


Посилання


Адреса

Одеса
вулиця Софіївська, 5А