Готуємося до випускного дитини: про що треба подумати батькам


Опубліковано 18 Лютий 2025 о 10:00

Блог Діти в місті Одеса >  Різне >  Готуємося до випускного дитини: про що треба подумати батькам


Готуємося до випускного дитини: про що треба подумати батькам

Photo: Freepik


Шкільні роки, хоч і довготривалі, минають дуже швидко. Особливо швидко цей час проходить для батьків. Щойно відвівши дитину до школи вперше, вони вже збираються на батьківських зборах з метою обговорення організації випускного. Це не лише велика відповідальність для батьків та вчителів, а й можливість створити для дітей незабутні спогади, які вони нестимуть із собою в доросле життя. На що варто звернути увагу при плануванні? Яке підводне каміння може виникнути в процесі підготовки? «Діти в місті» підготували добірку корисних порад, які допоможуть в організації ідеального випускного.


Створення організаційного комітету


Вочевидь, не кожен добровільно погодиться займатися організацією такого свята як випускний. Тому варто подумати над створенням ініціативної групи з кількох осіб, які візьмуть на себе відповідальність ухвалювати рішення. До цієї групи можуть увійти активні батьки, вчителі та навіть самі випускники – адже саме для них організовується свято, і їхні побажання мають бути враховані. Головне – чітко розподілити обов’язки, щоб уникнути плутанини та перевантаження окремих учасників.


Визначення бюджету та формату заходу



Photo: Freepik


Враховуючи ситуацію, яку ми маємо на сьогоднішній день, завчасне планування бюджету є питанням першої необхідності. Зараз існує велика кількість можливостей, але втілити їх у життя може бути проблематично для українців в умовах війни.

Не пізніше ніж за 6 місяців до випускного організаційний комітет повинен взяти на себе формування 2–3 пропозицій з прописаним бюджетом свята. Потім варто зібрати батьків і провести живе голосування щодо кожного пункту запланованого сценарію. Чи потрібний ведучий? Чи потрібний діджей? Чи потрібні фото- та відеограф? Таким чином усі прийдуть до одного варіанту, який влаштовуватиме кожного.

На цьому моменті спільним обговоренням потрібно визначитися з бюджетом і розділити його між кожною родиною. Зазвичай, витрати з сім’ї складають дві / три тисячі гривень. Це досить прийнятна сума, до того ж її можна збирати поступово – щомісяця батьки передаватимуть по 500 грн.


Вибір дати та місця проведення



Photo: Freepik


Дату випускного краще призначати на період, коли діти складуть усі потрібні іспити і зможуть без хвилювань востаннє відпочити разом. Оптимальним варіантом може стати вечір після офіційного вручення атестатів або найближчі вихідні після нього.

Найпоширенішим місцем для проведення випускного зазвичай є ресторан. Це чудовий варіант, зручний в організації, оформленні та комфортний для розміщення не лише випускників, а й батьків та вчителів. Обрати місце для святкування – це вже половина успіху. Тому, окрім бюджету свята, слід звернути увагу на:

  • рівень безпеки закладу (наявність укриття / можливості швидко та зручно туди дістатися);
  • популярність закладу (деякі потрібно бронювати за 6-12 місяців до свята);
  • наявність у залі місця для облаштування фотозони;
  • окремі зали для батьків та дітей;
  • можливість бронювання усього приміщення, щоб інші відвідувачі не створювали проблем.


Святкова програма, декор та технічне забезпечення


Для того, щоб святкування не перетворилося на звичайне застілля, потрібно влаштувати для усіх якусь активність.

  • Конкурси.
  • Виступи дітей / батьків / вчителів.
  • Флешмоб випускників.
  • Спеціальні гості (гурт, співак чи аніматори для розваги)

Якщо ви вирішили влаштувати тематичне свято, продумайте заздалегідь декорації, музикальне супроводження та освітлення. В якості матеріалів для оформлення приміщення найчастіше використовують:

  • повітряні кулі;
  • гірлянди та LED-стрічки;
  • банери;
  • фотозони;
  • софіти;
  • динамічне освітлення;
  • проєктор.

Щоб музика та промови звучали чітко, потрібно подбати про якісну акустичну систему, мікрофони та діджейський пульт або плеєри.


Читайте також: Випускний у школі: традиції святкування






Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук