Секрети макіяжу для підлітків: поради від візажиста


Опубліковано 04 Лютий 2025 о 10:00

Блог Діти в місті Одеса >  Секрети макіяжу для підлітків: поради від візажиста


Секрети макіяжу для підлітків: поради від візажиста

Photo: Діти в місті


Підлітковий вік - це час експериментів, самовираження та пошуку способів проявити себе. Для багатьох дівчат макіяж стає одним зі способів підкреслити свою індивідуальність. У підлітковому віці шкіра й так схильна до проблем з висипаннями та акне, тому важливо навчити дітей правильно використовувати косметику, щоб не перевантажувати шкіру та не нашкодити собі ще більше.




«Діти в місті» поспілкувалися з візажисткою, майстром перманентного макіяжу, власницею салону краси

Яною Письмак, яка розкрила секрети та лайфхаки макіяжу для підлітків.



Збираємо косметичку


Коли дитина починає проявляти інтерес до макіяжу, поступово у неї почне з’являтися різна косметика. За словами Яни, у підлітка, який тільки починає занурюватися у світ косметики, обов’язково мають бути в косметичці зволожувальні бази або зволожуючий крем для свого типу шкіри.


«Крем чудово підготує шкіру до нанесення тональної основи та не буде закорковувати пори. Якщо ми говоримо про макіяж на кожен день, не обійтися без тональної основи. Варто обирати тональну основу на водній основі легкої текстури, але гарної пігментації для нейтралізації недоліків шкіри», - ділиться візажистка.


Яна радить також підібрати контурінг, щоб шкіра не виглядала блідою.

  • скульптор (нейтральний по кольоротипу),
  • рум’яна (для свіжості шкіри),
  • хайлайтер натуральної гамми (для любительок сяяти).


Також у косметичці мають бути гель для брів, туш для вій і найголовніше – бальзам для губ, щоб тримати їх зволоженими та соковитими.


Тональна основа для молодої шкіри



Photo: Freepik


Тон – це основа макіяжу, тому варто обирати якісний продукт. Яна Письмак наголошує, що при виборі тону необхідно звертати увагу на склад, щільність та колір.


«Щоб влучно підібрати колір, раджу нанести тестер собі на підборіддя та гарно розтушувати, звертаючи увагу на відтінок, який не повинен відрізнятися від тону вашої шкіри, а лише її вирівнювати та нейтралізувати недоліки (почервоніння / пігментацію / висипи)», - пояснює вона.


Обов’язково дивіться на щільність косметичного засобу. Якщо тон відчувається як маска, Яна радить відкласти його в сторону та шукати тональник на водній основі.


Помилки макіяжу та догляду за шкірою


За словами Яни, серед поширених помилок, які допускають дівчата-підлітки, трапляється яскравий макіяж очей / вуст без тональної основи та корекції вилиць. Такі схеми макіяжу роблять акцент на нерівності тону обличчя / висипаннях / почервоніннях.


«Ще одна поширена помилка – нанесення тональної основи на непідготовлену шкіру. Як наслідок, тон лягає плямами, підкреслює сухість та провалюється в пори, залежно від типу шкіри», - пояснює фахівець.


Яна наголошує, що важливо навчити дитину правил демакіяжу, адже часто підлітки не приділяють цьому необхідної уваги і псують шкіру.


Демакіяж повинен бути покроковим:

  • гідрофільна олія для зняття макіяжу,
  • пінка для вмивання,
  • тонік для вирівнювання водного балансу,
  • крем / сироватка для зволоження шкіри.


«Усі засоби для зняття макіяжу при правильному використанні та етапності не несуть загрози для будь-якої шкіри. З цим питанням краще звернутися до косметолога /дерматолога та отримати кваліфіковану консультацію відповідно до свого типу шкіри», - пояснює візажистка.


Читайте також: Що таке акне та як його лікувати: практичні поради


Секрети денного макіяжу та ідеальних брів



Photo: Яна Письмак


На думку Яни, коли підлітки починають цікавитися своєю зовнішністю та активно звертати увагу на якісь моменти, які їх не влаштовують, необхідно познайомити їх з гарним майстром-бровістом. Майстер проконсультує дитину стосовно догляду за бровами і за потреби прибере зайве волосся та зробить гарну форму.


Якщо такої можливості немає, ось декілька порад від Яни:

  1. Натуральність / природна ширина не втрачає свою актуальність вже багато років, тому діставайте гель для фіксації та гарненько вкладіть брови по лінії росту.
  2. Якщо сильно хочеться прибрати декілька волосин, раджу робити це обдумано та неспішно. Краще прибрати менше, ніж залишитися без брів.

Є також декілька секретів денного макіяжу:

  1. Використовувати кремові текстури скульптора / рум’ян / хайлайтера. Ваша шкіра буде мати природний рельєф з м’якими переходами.
  2. Використання світловідбиваючих продуктів (база під макіяж / тональний або фінішна пудра). Будь-який з цих продуктів буде підсвічувати шкіру та створювати ефект фотошопу на обличчі.
  3. Не забувати про рум’яна, адже з ними ваше обличчя буде наче після відпочинку – гарне та здорове.
  4. Завжди використовувати палітру натуральних відтінків – від натурально бежевого до коричневого нейтрального.


Яна Письмак також поділилася своїм досвідом роботи з перманентом. Вона наголосила, що перманентний макіяж відноситься до медичного втручання, тому задумуватися про нього можна вже після 18 років і то лише тоді, коли в цьому є естетична потреба. Підліткам перманент робити не можна.


Вам може стати в нагоді наша стаття: Сленгові новотвори: як розібратися у підлітковому жаргоні






Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук