Все про гранатовий сік: користь, властивості та як правильно пити


Опубліковано 28 Жовтень 2024 о 18:00

Блог Діти в місті Одеса >  Оглядові статті >  Все про гранатовий сік: користь, властивості та як правильно пити


Все про гранатовий сік: користь, властивості та як правильно пити

Photo: pexels


У рейтингу корисності соків гранатовий посідає одне з лідируючих місць. До його складу входять антиоксиданти та поліфеноли, лимонна та аскорбінова кислота, таніни пектин, інулін, 15 замінних та незамінних амінокислот. А ще вітаміни А, Е, К та групи В, дубильні речовини, сахароза, глюкоза, фруктоза та мінерали, насамперед, залізо, фосфор, магній та калій.


Властивості та користь гранатового соку


Коли йдеться про важливі властивості цього напою, експерти насамперед говорять про потужні антиоксидантні здібності. А це означає, що справжній гранатовий сік зі свіжої м'якоті має такі властивості:

  1. зміцнює серце та судини;
  2. підвищує імунні здібності організму;
  3. допомагає боротися з анеміями, покращуючи показники гемоглобіну;
  4. попереджає розвиток захворювань передміхурової залози;
  5. нормалізує жіночий цикл;
  6. сприятливо впливає на нирки, суглоби, кишечник;
  7. дезінфікує порожнину рота та зміцнює ясна;
  8. позитивно позначається на пружності шкіри, сповільнюючи її старіння;
  9. знижує ризик розвитку онкологічних захворювань.


Крім того, сік із гранатів знижує артеріальний тиск та рівень поганого холестерину, усуває набряки та прискорює одужання при запаленнях.

Якісний гранатовий напій допомагає впоратися зі стресом, дратівливістю та нервозністю. Усуває млявість, апатію та хронічну втому. Покращує пам'ять, кмітливість та концентрацію уваги.

Тренери нерідко рекомендують саме цей сік спортсменам, що інтенсивно тренуються, для швидкого відновлення. А лікарі його призначають пацієнтам після операцій та тривалих хвороб на всіх стадіях реабілітації.


Правила вживання гранатового соку


Однією з особливостей цього напою є висока концентрація кислот. Тому не варто вживати його натще, особливо тим, хто має проблеми з органами травлення і страждає від підвищеної кислотності. Легкий сніданок, який ви за півгодини зап'єте соком, не завадить організму засвоїти корисні речовини з нього.

Розбавляйте сік водою у пропорції 1:2 або навіть 1:3. Вона має бути негазованою – це дозволить зменшити навантаження на шлунок. Купити воду без газу з доставкою можна в онлайн-маркеті MAUDAU – у його каталозі представлені товари цієї категорії різного обсягу за помірними цінами.

Добова норма гранатового соку має перевищувати 200 мл. Дітям, пацієнтам з виразками шлунка та кишечника, гастритом, колітом та іншими захворюваннями шлунково-кишкового тракту її варто зменшити до 100-150 мл. Аналогічну пораду можна дати людям з чутливим шлунком та особам віком від 65 років. А пацієнтам з цукровим діабетом перед визначенням максимальної добової норми напою краще проконсультуватися зі своїм ендокринологом.

Якщо робите сік самостійно - відберіть для нього стиглі і м'які гранати. Якщо ж купуєте готовий напій – віддавайте перевагу перевіреним виробникам.





Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук