Небезпечні розваги: що таке хаффінг


Опубліковано 28 Жовтень 2024 о 10:00

Блог Діти в місті Одеса >  Небезпечні розваги: що таке хаффінг


Небезпечні розваги: що таке хаффінг

Photo: Freepik


Смертельний тренд шириться серед дітей. Він називається «хаффінг». Ідея не нова, але останнім часом почала віруситися в TikTok. Діти на камеру вдихають пари побутових засобів (лак для нігтів, маркери, аерозолі тощо). Це призводить до судом і навіть зупинки серця. Детальніше про хаффінг «Діти в місті» розкажуть вам прямо зараз.


Звідки пішов цей антитренд


Чи подобався вам запах коректора під час шкільних занять? Якщо ви серед тих, хто полюбляє різкі запахи, з хаффінгом ви познайомилися ще до того, як це стало трендом.

Хаффінг – це небезпечна практика інгаляції парів летких речовин або хімічних речовин, часто з метою отримання швидкого стану ейфорії. Це явище має давню історію і бере початок з часів, коли люди почали використовувати хімічні речовини для релігійних чи медичних ритуалів. Однак у сучасному контексті ця практика поширилася в середині XX століття, коли з’явилися доступні побутові продукти з хімічними речовинами, які можна вдихати для отримання швидкого сп’яніння.

Причиною поширення цього жахливого антитренду стало те, що леткі речовини є дешевими і легко доступними для молоді, на відміну від будь-яких наркотиків. Вони часто не потребують спеціальних знань для вживання, що зробило їх привабливими для підлітків, які шукають швидких та доступних способів відчути насолоду та розслабитись. Відсутність достатньої обізнаності щодо серйозних ризиків та шкоди, яку хаффінг завдає організму, також сприяло поширенню цієї практики.


Читайте також: Що робити, якщо дитина квадробер


Чим хаффінг небезпечний для людини?



Photo: Freepik


Пошкодження головного мозку

Хімічні речовини, які потрапляють в організм під час хаффінгу, швидко досягають мозку і викликають зміну у свідомості. Це може призвести до тривалого або навіть постійного пошкодження нейронів, що спричиняє проблеми з пам’яттю, когнітивні порушення, зниження уваги і труднощі з навчанням.


Пошкодження легенів і дихальної системи

Пари хімікатів та аерозолів, які вдихаються, подразнюють дихальні шляхи, що може викликати хронічний бронхіт, пневмонію та інші серйозні ураження легенів.


Серцево-судинні захворювання

Вплив летких речовин може викликати аритмію, підвищений тиск, а також загальне послаблення серцевого м’яза, що підвищує ризик серцевого нападу.


Психічні розлади

Регулярне інгалювання летких хімічних речовин може призводити до депресії, тривожності, параної та інших психічних розладів. Це також збільшує ризик розвитку залежності та поступового переходу до інших, більш важких і небезпечних наркотиків.


Ризик смерті

Хаффінг може викликати синдром раптової смерті від інгалянтів, під час якого серце раптово припиняє битися. Це може статися навіть після одноразового використання, особливо при диханні хімікатами, що впливають на серцево-судинну систему.


Чому діти це роблять?



Photo: Freepik


Попри те, що хаффінг – це не нове явище, він набуває усе більшої популярності. Не важко здогадатися, що серед дітей це поширюється завдяки соціальним мережам. Дослідження, проведене серед американців, виявило, що 70% публікацій про хаффінг спочатку були мемами. Пояснили це тим, що меми приваблюють молодшу аудиторію та нормалізують те чи інше явище. У результаті цього діти сприймають цю тенденцію як безпечну альтернативу традиційним препаратам.

Найгіршим є те, що відео з небезпечними експериментами перебувають у вільному доступі в соцмережах, зокрема на платформі TikTok. Це означає, що будь-яка дитина може побачити відео такого характеру, надихнутися ним і спробувати повторити побачене. Батьки мають бути особливо уважними до того, що переглядають їхні діти в Інтернеті, і які тренди можуть їх зацікавити.

Не дивлячись на те, що на сьогоднішній день хаффінг популяризується серед закордонних підлітків, дорослі повинні мати на увазі, що таке явище існує. Варто обов’язково розповісти дітям про серйозні наслідки таких дій і контролювати контент, який потрапляє до вашої малечі.


Вам може сподобатися наша стаття: Тату, пірсинг, фарбування: як реагувати на зміни у зовнішності підлітка






Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук