Подолання дитячих страхів і кошмарів: практичні поради


Опубліковано 03 Серпень 2023 о 10:00

Блог Діти в місті Одеса >  Подолання дитячих страхів і кошмарів: практичні поради


Подолання дитячих страхів і кошмарів: практичні поради

Photo: Freepik


Діти часто відчувають страхи та бачать уві сні жахіття, які можуть бути неприємними як для дитини, так і для батьків. Розуміння цих страхів і вирішення цих проблем із співчуттям і терпінням є важливими для того, щоб допомогти дітям почуватися в безпеці.

«Діти в місті» зібрали для вас ефективні стратегії боротьби з дитячими жахіттями, які дозволять створити затишне та сприятливе середовище для малюків.


Слухайте та підтверджуйте


Коли ваша дитина висловлює страх або розповідає про кошмар, слухайте уважно, не відкидаючи та не применшуючи її почуття. Перевіряйте її емоції, визнаючи її занепокоєння, навіть якщо вони можуть здаватися ірраціональними. Забезпечення сприятливого середовища заохочує відкрите спілкування та зміцнює довіру.


Створіть безпечний простірPhoto: Freepik


Створіть безпечний простір для вашої дитини. Наприклад, затишний куточок у її кімнаті або визначену «зону комфорту». Прикрасьте цей простір предметами, які створюють комфорт, наприклад, її улюбленими м’якими іграшками чи нічником. Це створить відчуття безпеки під час сну.


Вам може знадобитися наша стаття: Як працювати з нічними жахіттями дітей та дорослих: поради психологів


Заспокойте та запропонуйте комфорт


Запропонуйте заспокійливі слова та фізичний комфорт вашій дитині, коли вона відчуває страхи або прокидається від жахіття. Обіймайте, тримайте за руку та залишайтеся з дітьми, поки вони знову не відчують себе в безпеці. Важливо забезпечити максимальний комфорт у вразливі моменти.


Визначте першопричину


Делікатно запитайте про джерело страхів або кошмарів вашої дитини. Інколи причини, що лежать в основі, такі як стрес, зміна розпорядку дня або вплив медіа, можуть сприяти її занепокоєнням. Визначення першопричини може допомогти ефективно вирішити проблему.


Шукайте креативні рішення


Заохочуйте свою дитину виражати свої страхи за допомогою мистецтва, розповідей або гри. Залучення до творчої діяльності може допомогти їй обробляти свої емоції та страхи в конструктивний спосіб.


  1. Якщо дитина боїться монстрів, можна створити чарівний спрей, який захищає від них. Змішайте воду з якимись цікавими інгредієнтами та придумайте цікаву легенду.
  2. Від нічних монстрів можуть також захистити спеціальні наклейки або ловці снів, які ви можете створити разом з дитиною. Ловця можна повісити біля ліжка, а наклейками обклеїти місця, куди дитина боїться ходити.
  3. Якщо дитина боїться ходити вночі в туалет, можна купити переносний нічник, з яким буде більш затишно.


Читайте також: Створення ловця снів: творчі ідеї для дітей


Встановіть режим перед сномPhoto: Freepik


Послідовний і заспокійливий режим перед сном може допомогти полегшити нічні страхи. Такі дії, як читання заспокійливої історії, практика глибокого дихання або прослуховування заспокійливої музики перед сном, можуть створити відчуття комфорту та розслаблення.


Читайте також: Добірка дитячих ігор для зняття напруження


Обмежте вплив контенту, який може лякати


Будьте уважні до медіаконтенту, до якого має доступ ваша дитина, включаючи телешоу, фільми та відеоігри. Позитивний контент, який відповідає віку, може допомогти зменшити страхи, викликані невідповідними або страшними зображеннями.


Вчіть боротися зі страхами


Навчіть дитину стратегій боротьби зі страхами, які вона може впроваджувати самостійно. Такі методи, як позитивна саморозмова, візуалізація або використання «чарівного захисника» (наприклад, спеціальної ковдри чи іграшки) можуть дати їм змогу сміливо протистояти своїм страхам.


Підтримка та розуміння батьків відіграють вирішальну роль у допомозі з подоланням страхів та боротьбою з нічними жахіттями. Створення безпечного й люблячого середовища дасть змогу нашим дітям рости впевнено й стійко, знаючи, що їх підтримують на кожному кроці.


Вам може стати в нагоді наша стаття: Як допомогти дитині пережити смерть близької людини: поради психологів


Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук